Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Haber 18 Mart Şehitler Günü'nde şehitlerimizi andık

18 Mart Şehitler Günü’nde şehitlerimizi andık

18 Mart Şehitler Günü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de anma etkinlikleri ve törenler düzenlendi. İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu olarak üyelerimizle birlikte Kadifekale Hava Şehitliği’ni ziyaret ettik, şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek çiçekler bıraktık. Özlemle andığımız şehitlerimizin aziz hatıralarını yad ettik, ruhlarına dualar gönderdik.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan ve protokol mensupları, Şehit Binbaşı Erhan Oksal İşbilen’ın mezarı başında, eşi ve İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice İşbilen ile bir araya geldi. Vali Toprak, Şehit Binbaşı İşbilen’in mezarına da çiçek bıraktı ve dua etti.

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri olarak İzmir Valiliği’ni ziyaret ettik. İzmir Vali Yardımcısı İbrahim Ballı ile bir araya geldik, şehit ailelerinin istek ve sorunlarını ilettik.

Konak Meydanı’nda, İzmir Defterdarlığı önünde lokma döktürdük. Üç taşıtla yaklaşık 6 bin vatandaşımıza lokma dağıttık. Konak Camisi’nde şahitlerimizin aziz hatıraları için mevlid okuttuk. Etkinliğimiz İzmirli duyarlı vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü.

Zübeyde Hanım İlkokulu ve İzelman Anaokulları öğrencileri, dernek merkezimizi ziyaret etti. Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencileri, Çanakkale şehitleri için hazırladıkları oratoryoyu seslendirdi. İzelman Anaokulları öğrencileri de küçük bir gösteri sundu. Duygulu anların yaşandığı ziyaretler sırasında minik ziyaretçilerimize küçük hediyeler sunarak teşekkür ettik.

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Hatice İşbilen, dernek merkezimizde Azerbaycan Kadınları Kültür Merkezi Derneği Başkanı Cevahir Ahmedova ve beraberindeki heyeti ağırladı.

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -