Pazar, Aralık 10, 2023
Ana Sayfa Haber 19 Mayıs'ı buruk kutluyoruz

19 Mayıs’ı buruk kutluyoruz

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Soma faciası nedeni ile Milletçe büyük acılar yaşadığımız bu günlerde buruk bir şekilde ve en içten duygularımızla yaşıyoruz.
Soma maden ocağı faciasında hayatını kaybeden maden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı işçilerimize acil şifa, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı dileriz.
19 Mayıs 1919 tarihinde başlatılan büyük mücadele Türk milletinin bağımsızlığının sembolü olan bu önemli günü geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, “Ey Türk Gençliği birinci vazifen Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir”, “Geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” diyerek Türk gençliğine duyduğu güveni ifade etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle bu önemli günün 95. Yılında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Hatice İşbilen
Yönetim Kurulu Başkanı

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -