Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana Sayfa Haber Derneğin yeni başkanı Yücel Alphan oldu

Derneğin yeni başkanı Yücel Alphan oldu

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde görev değişimi

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurulu İzmir Polis Evi Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Devlet erkânı ve kamuoyu tarafından “Yavuz Baba” olarak tanınan Yavuz Alphan’ın oğlu Yücel Alphan, tek listeyle gidilen genel kurulda derneğin yeni başkanı oldu. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan seçimde kısa bir konuşma yapan Yücel Alphan, bir şehit kardeşi olmaktan duyduğu gururu ve onuru dile getirerek, her koşulda şehit ailelerinin yanında olacaklarını belirtti. Alphan, “Bu vatanı bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bedenlerini siper ederek devletimiz ve milletimiz için kanları ile toprağı sulayan kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hepinizin bildiği gibi İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz 1995 yılında, ciğerparesi Mustafa’sını vatan toprağına emanet eden babam Yavuz Alphan tarafından kuruldu. Babam 16 yıl şehit ailelerimize hizmet etti. 2011 yılında rahatsızlanarak derneğimizin onursal başkanı oldu. Bugün aramızda olmayı çok istedi. Hepinizin bildiği gibi babam bedensel engelli olarak hayatına devam ediyor. Allah’a şükürler olsun, sağlığı gayet yerinde. Sizlere selamlarını iletti ve haklarınızı helal etmenizi istedi. Bugün çok önemli ve anlamlı gördüğüm bu kutsal çatıyı daha kurumsallaştıracak, marka değerine değer katacak yönetim kurulunu belirlemek için bir aradayız. Arkadaşlarımızın yoğun isteği, siz değerli üyelerimizin teveccühü ile derneğimizin yönetim kurulu başkanı olarak görülmem şahsımı ziyadesiyle mutlu etti. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin İzmir’de çok önemli bir misyonu ifa ettiğini vurgulayan Alphan, “Derneğimiz, vatan toprakları için mücadele ederken şehit düşen kahraman askerlerimizin aileleri arasında yardımlaşmayı, dayanışmayı sağlamak, sorunlarının çözümünde yardımcı olmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar derneğimiz çatısı altında önemli çalışmalar yürütüldü. Bundan sonra da aynı ruh ve bilinçle nitelikli çalışmalar yürüteceğiz. İnanıyorum ki el birliği ile birlik ve beraberlik içinde daha iyi hizmetlere imza atacağız. Toplumsal duyarlılığı en üst noktalara taşıyarak o kutsal sevginin doyasıya yaşanmasını sağlayacağız. Devletimizle el ele, toplumumuzla iç içe olacak örnek projeler hayata geçireceğiz. Sizlerin mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarınızı sürdürmeniz için gecemizi gündüzümüzü hizmetinize sunacağız. Derneğimizin kuruluşundan bu yana her kademede görev yapan herkese yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Yönetim ve denetim kurullarına seçilen üyelerimize başarılar diliyorum. Bu vesileyle, şehit ailelerine desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Son Başbakanımız İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’a, İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’e, canı gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 Yönetim Kurulu yenilendi

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Yücel Alphan’ın başkanlığında önceki dönem başkanlarından Hatice İşbilen’in yanı sıra Mehtap Köşker, Sibel Erbay, Mesure Üste, Filiz Bayraktar ve Savaş Kaya’dan oluştu. Turgut Yıldız, İsmet Şakar ve Levent Uzlu da denetim kurulu üyeliklerine seçildi.

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -