Salı, Mayıs 30, 2023
Ana Sayfa Haber Ege Koop, Aktütün şehidinin ailesine daire bağışladı

Ege Koop, Aktütün şehidinin ailesine daire bağışladı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Egemen Yıldız’ın ailesine Ege Koop tarafından ev armağan edildi.

İzmir Valiliği toplantı salonundaki tapu ve anahtar teslim törenine Vali Mustafa Cahit Kıraç, şehit aileleri dernekleri ve askerî erkânla Ege Koop Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aslan katıldı.

Törende konuşan Aslan, “Uzman Çavuş Egemen Yıldız’ın, şehit olmadan kısa bir süre önce annesine söylediği, ‘Bir miktar para biriktirdim. İzne geldiğimde Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’a gidelim, bizi de ev sahibi yapmasını isteyelim. Benim tek dileğim, senin iyi bir evde yaşamanı sağlamak.’ sözünü yerine getirmenin heyecan ve mutluluğunu Ege Koop ailesi olarak yaşamaktayız.” dedi.

Yıldız’ın ailesine bir ev vermelerinin, vefa duygusunun yanında millî bir görev olduğunu belirten Aslan, “Şehidimizin vasiyetini yerine getirmek, bir sorumluluğun gereğidir. Devletimizin, kurumlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin ve hayırsever yurttaşlarımızın şehitlerimizi ve geride bıraktıklarını sahiplenmesi, esasında vatan bütünlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve geleceğimizi sahiplenmektir.” şeklinde konuştu.

Ege Koop’u Yıldız’ın ailesinin ev sıkıntısını hallettiği için kutlayan Vali Kıraç da, “Askerimiz, doğum gününü kutlamak üzereyken 5 Ekim 2008 tarihinde şehit olmuştur. Şehitlerimizin yakınları, bu ülkenin ortak varlıkları haline gelmiştir. Millet olarak büyük bir aileyiz, sıkıntılarımızı da bir aile gibi çözüyoruz. Ege Koop’un davranışı buna en iyi örnektir. Bu anlamlı törene memnuniyetle şahitlik ediyoruz. 25 yılda 100 bin kişiyi ev sahibi yapan Ege Koop’un çok başarılı çalıştığının altını çizmek istiyorum.” diye konuştu.

Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Nurettin Yeşilbağ ise, “Bu tören, milletin şehide vefa borcunun göstergesi. Kutsal Kitabımız’da, ‘Her nefis ölümü tadacaktır.’ der. Ölümün de iyisi, kötüsü, hayırlısı, hayırsızı vardır. Şehitler, canları pahasına kalanlara vatan armağan etmiştir. Biz İzmir olarak şanslıyız. İzmirli yöneticiler, şehit yakınlarına ve gazilere kol kanat germektedir. Devletin babacan kollarını yanımızda hissettirdiği için yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra kendisi adına düzenlenen tapuyu alan anne Fikriye Yıldız, Aslan’a teşekkür ettikten sonra, “PKK’ya lanet olsun. Bizi yenemeyecekler, biz yeneceğiz.” dedi.

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -