Salı, Mayıs 30, 2023
Ana Sayfa Haber İşbilen: Darbeye kalkışanlar idam cezasına çarptırılsın

İşbilen: Darbeye kalkışanlar idam cezasına çarptırılsın

HaticeIsbilenİzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hatice İşbilen, Türk Silahlı Kuvvetleri içine yuvalanmış FETÖ’cülerin darbe girişimini şiddetle kınadı. Şehit aileleri adına açıklamada bulunan Hatice İşbilen, darbeye kalkışanların idam cezasına çarptırılmasını istediklerini söyledi.
Millet iradesinin her şeyin üstünde olduğunu belirten Hatice İşbilen, “15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Devletimizin Silahlı Kuvvetleri ve bağlı kamu kurumları içine yuvalanmış paralel ihanet çetesine mensup hainler tarafından ülkemizin ve devletimizin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birlik ve dirliğine karşı silahlı bir kalkışma gerçekleştirilmiştir. Başta Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın, Gazi Meclisimizin, Meclis Başkanımızın, hükümetimizin, vatansever güvenlik güçlerimizin ve aziz milletimizin cesareti, iradesi ve kahramanlığı sayesinde bu haince darbe girişimi hedefine ulaşamamıştır. Bu gafillerin, bu hainlerin, bu teröristlerin, silahlı kalkışmalarına karşı verilen mücadelede 240 vatan evladımız toprağa düşmüş, şehadet şerbetini içmiştir. Her biri kahramanlık destanı yazmış bu şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan bin 500’ü aşkın vatandaşımıza acil şifalar diliyoruz” diye konuştu. İşbilen sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Bu suçun cezası idam olmalı’

“Darbeci FETÖ/PDY’den emir aldıklarını itiraf eden, terör örgütü mensubu oldukları ortaya çıkan bu hainlere yine en güzel cevabı güvenlik güçlerimiz ve aziz milletimiz meydanlara inerek, onların kullandıkları tankların önüne yatarak, ağır bir bedel ödeyerek vermeyi bilmiştir. İzmir Şehit Aileleri Derneği olarak her zaman olduğu gibi devletimizin, Cumhurbaşkanımızın, Gazi Meclisimizin ve hükümetimizin yanında olduğumuzu dile getiriyoruz.
Nefretle lanetlediğimiz bu darbe girişiminin mensuplarının ve terör örgütü PKK’nın sözde lideri bebek katili Apo’nun idam edilmesini istiyoruz.
Devletimizin, hainlere işledikleri suçun bedelini en ağır biçimde ödeteceğine inanıyoruz. Demokrasiye olan bağlılığımızla, devletimize ve tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz.”

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -