Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Haber Kamuoyuna

Kamuoyuna

ISAYDD-30Son günlerde ülkemizde başlayan PKK terör örgütünün eylemleri sebebi ile vatanımızın farklı bölgelerinde yapılan hain saldırılarda şehit olan asker, polis ve masum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diler, yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar temenni ederiz.

Bölücü terör örgütü PKK’nın acımasızca gerçekleştirdiği hain, kalleş ve hunharca yaptığı saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Biz şehit aileleri olarak, başka analar, babalar, eşler, çocuklar ağlamasın, başka ocaklara ateşler düşmesin, üç yıldır yaşadığımız huzur ortamı bozulmasın diye dua ederken arka arkaya gelen şehit haberleri bizleri derinden üzmekte olup, aynı acılar bizlere tekrar tekrar yaşatılmaktadır.

Yüz yıllardır vatanımızı bölmeye, şanlı bayrağımızı indirmeye çalışan iç ve dış düşmanlara karşı kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimiz nasıl izin vermedilerse bu günde, yarın da başta PKK olmak üzere hiçbir terör örgütüne izin vermeyeceklerdir.

Başta üç siyasi parti olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların, iş dünyasının, sivil toplum kuruluşlarının, sanat camiasının, spor kulüplerinin biraraya gelip bırakın ellerini, tüm bedenleri ile birlikte vicdanlarını da taşın altına koyarak birlik ve beraberlik mesajlarını vermelerinin tam zamanıdır. Birlikteliğimiz bu hainlere fırsat vermeyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüklüğünü ve bütünlüğünü bir kez daha gösterecektir.

Bizler biliyoruz ki bu ülkede yaşayan Türk, Kürt, Laz, Çerkez vs. ayrımı yoktur. Özellikle derneğimize kayıtlı 350 şehidimizin ailelerinin yüzde 90’ı Doğu ve Güney Doğu kökenlidir. Sözde bu mücadeleyi Doğu ve Güney Doğudaki vatandaşlarımız için veriyorlarmış, Kimi kandırıyorlar.

İşte bunun son örneği 1128 “Akademisyen” sıfatlı, hem bu devletin ekmeğini yiyen hem de vatan haini kişilerin PKK terör örgütü ağzıyla kaleme aldıkları bildiriyi şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Ey gafiller! Biz şehit aileleri olarak ülkemizin bekası için devletimizin kararlı tutumlarını bu uğurda canını hiçe sayıp, teröristlerle kahramanca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Türk polisimizin her daim destekçisiyiz.

Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız ve hepimiz kardeşiz. İşte bu bütünlüğü bozmaya çalışan PKK terör örgütünü lanetliyor ve bu hain saldırılara bir an önce son verip, derhal silahlarını bırakmalarını istiyoruz.

Bu hain saldırılarda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize ve emniyet güçlerimize şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz ve Derneğimiz adına bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralanan Mehmetçiklerimiz ve emniyet güçlerimize acil şifalar dileriz.

Hatice İşbilen
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -