Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana Sayfa Blog

Duyuru: 18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü Programı kapsamında 18 Mart 2022 Cuma günü saat 09.30’da Kadifekale Şehitliği’nde tören yapılacak. Aynı gün saat 11.00’de İzmir Valiliği / Hükümet Konağı önünde derneğimiz tarafından lokma ve Türk Bayrağı dağıtılacak. Tüm halkımıza duyurulur.
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi etkinlikleri

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 10.00 Kadifekale Hava Şehitliği’nde anma töreni yapılacak. Saat 11.30’da Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuayesinde “1915 Çanakkale’den Sonra Şefkat Kahramanlarımız” konulu resim sergisi açılacak. Sergi 31 Mart 2023 gününe kadar açık kalacak. Saat 12.00’de aziz şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için İzmir Valiliği önünde lokma dökülecek ve Türk Bayrağı dağıtılacak.

Depremde hayatlarını kaybettiler

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi değerli arkadaşımız Mehtap Köşker’in kardeşi Kadriye Korucu ile yeğeni Diş Hekimi Eylül Korucu Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybetti. Rabbim Rahmeti ile muamele eylesin. Mekanları cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Deprem şehidi Eren Taşkın İzmir’de toprağa verildi

Vatani görevini yaptığı Hatay’da depreme yakalanarak şehit olan İzmirli piyade er Eren Taşkın, son yolculuğuna uğurlandı. On ili etkileyen deprem felaketinin Hatay’da askerlik yaparken yaşamdan ayırdığı İzmirli piyade er Eren Taşkın için Karşıyaka Beşikçioğlu Camisi’nde tören düzenlendi. Törene şehidin annesi Dursune Taşkın ile kız kardeşi Ece Taşkın’ın yanı sıra İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, siyasi parti temsilcileri, yurttaşlar ve şehidin yakınları katıldı. Eren Taşkın’ın cenazesi Kadifekale Şehitliği’ne defnedildi. 

Yıkıcı deprem can aldı 

Doğu Anadolu fay hattı üzerinde meydana gelen şiddetli depremler on il merkezinde ve çevresinde yıkıma, yüzlerce can kaybına ve binlerce kişinin yaralanmasına yol açtı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi, 06 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04.17’de meydana gelen ilk depremin 7.7 büyüklüğünde olduğunu belirledi.

Gaziantep’in 30 kilometre kuzeybatısı merkezli, 5 kilometre derinlikte meydana gelen deprem yıkıcı etkisiyle Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da etkili oldu. Bölgede çeşitli büyüklüklerde onlarca artı deprem meydana geldi. Saat 13.24’te meydana gelen Kahramanmaraş / Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki deprem yeni yıkım, can kaybı ve yaralanmalara yol açtı.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Doç. Dr. M. Emre Erkuş’u ziyaretimiz

İzmir İl Sağlık Müdürü Sayın Doç. Dr. M. Emre Erkuş’u makamında ziyaret ettik. Sayın Erkuş’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu.

Şehit ailelerinin taziye ziyareti

Şehit P. Çvş. Zekeriya Kılıç’ın babası Hacı Ahmet Kılıç, Şehit İs. Er. Timuçin Muhammet Kumru’nun annesi, aynı zamanda derneğimize uzun yıllar emek veren Kenan Kumru’nun eşi Sevgi Kumru ve Şehit Jan. Er Serkan Yeşilyurt’un annesi ve derneğimize uzun yıllar emek veren Cemal Yeşilyurt’un eşi Nurten Yeşilyurt, Onursal Başkanımız Yavuz Alphan’ın vefatı nedeniyle derneğimize gelerek taziye ziyaretinde bulundu. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Derneğimize taziye ziyaretleri

Onursal Başkanımız Yavuz Alphan’ın vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulunan Karşıyaka Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı sayın Yüksek Çelik ve yönetim kuruluna, İzmir Büro – Memur Sen Başkanı Mucip Uludağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsnü Çetin ve Cihangir Öden’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Hamit Arasin

Adı SoyadıHamit Arasin
Sınıfı – RütbesiGeçici Köy Korucusu
Doğum yeri – tarihiMardin – 05/09/1927
Anne AdıGazali
Baba AdıAbdulvahap
BirliğiMardin Ömerli
Şehit Olduğu YerMardin Ömerli
Şehit Olduğu Tarih02/09/1995
Defnedildiği YerMardin Ömerli Yaylatepe Mezarlığı

Ferdi Tosun

Adı SoyadıFerdi Tosun
Sınıfı – RütbesiJandarma Komando Er
Doğum yeri – tarihiVan – 15/11/1987
Anne AdıSongül
Baba AdıZiya
Birliği6.J.Komd.Tb.Komutanlığı Beytüşşebap
Şehit Olduğu YerŞırnak Beytüşşebap
Şehit Olduğu Tarih26/11/2007
Defnedildiği YerKadifekale Şehitliği