Cuma, Eylül 30, 2022
Ana Sayfa Blog

Duyuru: 18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü Programı kapsamında 18 Mart 2022 Cuma günü saat 09.30’da Kadifekale Şehitliği’nde tören yapılacak. Aynı gün saat 11.00’de İzmir Valiliği / Hükümet Konağı önünde derneğimiz tarafından lokma ve Türk Bayrağı dağıtılacak. Tüm halkımıza duyurulur.
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitler anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün altıncı yıl dönümü nedeniyle Kadifekale Şehitliği’nde anma töreni düzenlendi. Törene İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ve şehit yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitler için dua edildi. Törende şehit mezarlarına karanfil bırakılmasının ardından son buldu.

Şahin Ailesi’nin derneğimizi ziyareti

İzmir İl Jandarma Komutanlığında Uzman Jandarma VIII Kademeli Çavuş İsmail Şahin ve eşi Sibel Şahin Derneğimizi ziyaret ettiler. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Orgeneral Sayın Ali Sivri’yi ziyaretimiz

Ege Ordusu Komutanımız Orgeneral Sayın Ali Sivri’ye başkan yardımcımız Hatice İşbilen ile ziyarette bulunduk. Sayın Komutanımıza her zamanki cana yakın tavrı ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederiz.

Şehit kardeşlerinin derneğimizi ziyareti

Şehit Yüksel Yavuz’un kardeşleri Aysel Mintaş ve Ayten Kuş derneğimizi ziyarette bulundular. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Şehit eşinin derneğimizi ziyareti

Şehit Şükrü Oğuz’un eşi üyemiz Methiye Oğuz derneğimizi ziyarette bulundular. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Şehit kardeşlerinin derneğimizi ziyareti

Şehit kardeşlerimiz Çiğdem Mıhçılar Ateş ve Yeliz Doğan derneğimizi ziyarette bulundular. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Hava şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz

Şehadetleri ile Türk Pilotlarına ışık ve yol gösteren, Ülkemiz ve havacılığımız için canlarını veren şehitlerimizi toprağa değil bu milletin kalplerine ve gönüllerine gömülmüş olduklarını biliyor, İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak rahmet, şükran ve minnetle yad ediyoruz.

Şehit Babası Kemal Uzlu’ya ziyaret

Karabağlar İlçe Kaymakamı Sayın Cemil Özgür Öneği ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Personel İşleri Başkanı Can Dostumuz Şaban Koçoğlu, Şehit Asteğmen Mesut Uzlu’nun Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören ve uzun yıllar derneğimize hizmetleri olan çok kıymetli üyemiz Şehit Babamız Kemal Uzlu’ya ziyarette bulunarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Kendilerine bu hassasiyetlerinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz.

Geleneksel “Anneler Günü” buluşmamız

Geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz annelerimizin “Anneler Günü Buluşması” kahvaltı programımıza teşrifleriyle bizleri onurlandıran İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve saygıdeğer Hanımefendiye, Ege Ordusu Komutanımıza, İl Emniyet Müdürümüze, İl Jandarma Komutanımıza, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüze, İl Müftü Yardımcımıza, Polis Şehit Aileleri Dernek Başkanlarımıza ve değerli konuklarımıza şükranlarımızı sunarız.

Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve eşi Fatma Köşger, il protokolüyle birlikte, İzmir Şehit Aileleri Derneği tarafından, Anneler Günü dolayısıyla, şehit anneleri ve şehit eşleri onuruna düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Programda konuşan Valimiz Köşger, “Toplumu millet yapan bireyleri yetiştiren, eğiten, onlara kutsal değerleri öğreten annelerin, bir de şehit annesi olmak gibi ikinci bir kutsiyete kavuşması tarif edilemez. Annelerimizi baş tacı yapan toplumumuzda her gün anneler günüdür” diye konuştu.

Soma faciasında hayatını kaybedenleri anıyoruz

Sekiz yıl önce Manisa’nın Soma ilçesinde gerçekleşen elim faciada hayatını kaybeden 301 maden işçimizi rahmetle anıyoruz.
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu