Salı, Ocak 31, 2023
Ana Sayfa Blog

Duyuru: 18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü Programı kapsamında 18 Mart 2022 Cuma günü saat 09.30’da Kadifekale Şehitliği’nde tören yapılacak. Aynı gün saat 11.00’de İzmir Valiliği / Hükümet Konağı önünde derneğimiz tarafından lokma ve Türk Bayrağı dağıtılacak. Tüm halkımıza duyurulur.
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Hamit Arasin

Adı SoyadıHamit Arasin
Sınıfı – RütbesiGeçici Köy Korucusu
Doğum yeri – tarihiMardin – 05/09/1927
Anne AdıGazali
Baba AdıAbdulvahap
BirliğiMardin Ömerli
Şehit Olduğu YerMardin Ömerli
Şehit Olduğu Tarih02/09/1995
Defnedildiği YerMardin Ömerli Yaylatepe Mezarlığı

Ferdi Tosun

Adı SoyadıFerdi Tosun
Sınıfı – RütbesiJandarma Komando Er
Doğum yeri – tarihiVan – 15/11/1987
Anne AdıSongül
Baba AdıZiya
Birliği6.J.Komd.Tb.Komutanlığı Beytüşşebap
Şehit Olduğu YerŞırnak Beytüşşebap
Şehit Olduğu Tarih26/11/2007
Defnedildiği YerKadifekale Şehitliği

Hüseyin Çolak

Adı SoyadıHüseyin Çolak
Sınıfı – RütbesiSivil Şehit
Doğum yeri – tarihiHatay – 01/03/1978
Anne AdıŞafika
Baba AdıHammut
Birliği
Şehit Olduğu YerHatay Reyhanlı
Şehit Olduğu Tarih11/05/2013
Defnedildiği YerReyhanlı Mezarlığı

Ayhan Elmacı

Adı SoyadıAyhan Elmacı
Sınıfı – RütbesiPiyade Uzman Çavuş
Doğum yeri – tarihiMenderes – 06/10/1988
Anne AdıZerrin
Baba AdıSalih
Birliği4.Komd.Tug.1.Komd.Tabur Komutanlığı Tunceli
Şehit Olduğu YerSuriye-Elbab
Şehit Olduğu Tarih29/01/2017
Defnedildiği YerMenderes Mezarlığı

Göksel Köse

Adı SoyadıGöksel Köse
Sınıfı – RütbesiDeniz Er
Doğum yeri – tarihiTokat – 11/09/1980
Anne AdıFadime 
Baba AdıVeli
BirliğiMuğla Aksaz
Şehit Olduğu YerMuğla Aksaz
Şehit Olduğu Tarih21/09/2000
Defnedildiği YerTokat Niksar Özveren Köy Mezarlığı

Sadık Akın

Adı SoyadıSadık Akın
Sınıfı – RütbesiJandarma Astsubay Üstçavuş
Doğum yeri – tarihi
Anne AdıSultan
Baba AdıRamazan
BirliğiŞırnak
Şehit Olduğu YerŞırnak
Şehit Olduğu Tarih24/04/2018
Defnedildiği YerUşak Banaz Büyükoturak Köyü Mezarlığı

Şükrü Oğuz

Adı SoyadıŞükrü Oğuz
Sınıfı – RütbesiGeçici Köy Korucusu
Doğum yeri – tarihiBatman – 10/05/1967
Anne AdıSadiye
Baba AdıHasan
BirliğiBatman Gercüş
Şehit Olduğu YerBatman Kayapınar Köyü
Şehit Olduğu Tarih16/01/1997
Defnedildiği YerBatman Kayapınar Mezarlığı

Hasan Ağin

Adı SoyadıHasan Ağin
Sınıfı – RütbesiGeçici Köy Korucusu
Doğum yeri – tarihiŞırnak – 01/01/1954
Anne AdıZilfo
Baba AdıAbdo
BirliğiŞırnak Uludere
Şehit Olduğu YerŞırnak Uludere
Şehit Olduğu Tarih11/11/1992
Defnedildiği YerŞırnak Uludere Mezarlığı

Mehmet Taşdemir

Adı SoyadıMehmet Taşdemir
Sınıfı – RütbesiJandarma Astsubay Üstçavuş
Doğum yeri – tarihi Kayseri – 01/01/1966
Anne AdıÜmmügülsüm
Baba AdıHasan Hüseyin
BirliğiAntalya Elmalı Jan. Kom.lığı
Şehit Olduğu YerAntalya Elmalı
Şehit Olduğu Tarih17/12/1992
Defnedildiği YerKayseri Sarıoğlan Köy Mezarlığı

Yılmaz Aydın

Adı SoyadıYılmaz Aydın
Sınıfı – RütbesiPiyade Üstçavuş
Doğum yeri – tarihiNevşehir – 10/10/1976
Anne AdıMünevver
Baba AdıKadim
BirliğiAnkara Özel Kuvvetler Komutanlığı
Şehit Olduğu YerMalatya
Şehit Olduğu Tarih16/05/2001
Defnedildiği YerKarahasanlı Karşı Mahallesi Mezarlığı