Salı, Mayıs 17, 2022
Ana Sayfa Blog

Duyuru: 18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü Programı kapsamında 18 Mart 2022 Cuma günü saat 09.30’da Kadifekale Şehitliği’nde tören yapılacak. Aynı gün saat 11.00’de İzmir Valiliği / Hükümet Konağı önünde derneğimiz tarafından lokma ve Türk Bayrağı dağıtılacak. Tüm halkımıza duyurulur.
İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer derneğimizi ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer derneğimizi ziyaret etti. Ziyarette  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Ertuğrul Tugay ile Şehit Yakınları ve Gaziler Şube Müdürü Güneri Onur Çeliker de hazır bulundu. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak her zaman şehit ailelerimizin yanlarında olduklarını belirten Sayın Soyer’e içten yaklaşımından dolayı teşekkür ederiz.

Şehit Murat Yıldız’ın ailesini ziyaret

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Alphan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Kocakaya İşbilen, Mehtap Köşker, Sibel Erbay ile birlikte Şehit Üsteğmen Murat Yıldız’ın babası ve eşi Özgül Yıldız’ı evlerinde ziyaret etti. Yıldız ailesine bir kez daha üzüntülerini ve baş sağlığı dileklerini ileten Alphan, aynı zamanda derneğimizin yönetiminde görev alan Murat Yıldız ve eşi Özgül Yıldız’a Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı armağan etti.

Şehit Gökhan Bayraktar’ın ailesini ziyaret

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Alphan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Kocakaya İşbilen, Mehtap Köşker, Sibel Erbay ile birlikte Şehit Uzman Çavuş Gökhan Bayraktar’ın annesi Filiz ve babası Necati Bayraktar’ı evlerinde ziyaret etti. Bayraktar ailesine bir kez daha üzüntülerini ve baş sağlığı dileklerini ileten Alphan, aynı zamanda derneğimizin yönetim kurulu üyesi olan Filiz Bayraktar’a Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı armağan etti.

Sayın Hidayet Şahin ve eşinin ziyareti

Şehidimiz Hakan Şahin’in kardeşi Hidayet Şahin ve eşi derneğimize nezaket ziyaretinde bulundu. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak kıymetli üyemize nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Şahne’yi ziyaret

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Alphan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Kocakaya İşbilen, Mesure Üste, Hanife Ünal ve Turgut Yıldız ile birlikte İzmir İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Şahne’yi makamında ziyaret etti. Sayın Şahne’ye içten yaklaşımından dolayı yönetim kurulumuz ve şehit ailelerimiz adına çok teşekkür ederiz.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Alphan, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Şahne’ye Kurtuluş Savaşı’nın betimlendiği bir tablo armağan etti

Şehitlerimiz anısına lokma döktürdük, Türk Bayrağı dağıttık

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir dizi etkinlik yapıldı. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına şehitlerimizin anısına Konak Atatürk Meydanı’nda lokma döktürdük. Vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttık. Ege Ordusu Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi İşlem Müdürlüğü’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehit Gazi Şube Müdürlüğü’ne, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne, Konak Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne, TEMSAD Yönetim Kurulu’na, Azerbaycan Türkleri ve Dost Dernekler Federasyınu Genel Başkanı’na, CHP Karabağlar İlçe Yönetimi’ne, Arjantinli turist kafilesine, ailelerimize ve halkımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz.

18 Mart’ta şehitlerimizi andık

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir dizi etkinlik yapıldı. 18 Mart 2022 Cuma günü Kadifekale Hava Şehitliği’ndeki etkinlik çelenk sunumu, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılması ve şiirlerin okunmasının ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından Şehitlik Defteri imzalandı. Dualar okundu, şehit kabirleri ziyaret edildi, kabirlere çiçekler bırakıldı. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Alphan törende derneğimizi temsil etti. Alphan, derneğimizin çelengini sundu, şehit kabirleri ziyaretlerinde protokole eşlik etti.

Sayın Şükrü Deşik’in ziyareti

Şehidimiz Şükrü Deşik’in oğlu Sayın Şükrü Deşik derneğimize hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak kendisine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Sayın Fazlı Taşkıran’ın ziyareti

Derneğimizden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Sayın Fazlı Taşkıran’a ziyaretlerinden dolayı İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliğine katıldık

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yılı ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir dizi etkinlik yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 18 Mart Şehitlerimizi Anma Günü sebebiyle düzenlediği etkinliğe ailelerimizle birlikte katıldık. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer olmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehit Gazi Şube Müdürü Sayın Onur Güneri Çeliker’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.