Pazar, Aralık 10, 2023
Ana Sayfa Haber Şehit Aileleri ve Balkan Dernekleri terörü kınadı

Şehit Aileleri ve Balkan Dernekleri terörü kınadı

İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu ile İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği, ortaklaşa basın açıklamasıyla son günlerde yaşanan terör olaylarını kınadı. İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice İşbilen ve İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Savaşan tarafından yapılan açıklama şöyle:

“30 Yıldan fazla bir zamandır terör denen illet ülkemizde maddi ve manevi zararlar vermekte gencecik evlatlarımızın canlarını almaktadır. Ancak son yıllarda terör alabildiğine yaptığı kalleşçe katliamlar sonucu anne, baba ve şehit ailelerimizin ocağına ateş düşürmüştür.

20 Temmuz 2015’te Suruç’ta patlatılan canlı bomba ile 34 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 100 vatandaşımız yaralanmıştır. Ve sürekli güvenlik güçlerimiz, asker ve polislerimiz şehit olmaktadır. 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara Tren Garı önünde Barış ve Demokrasi Mitingi’nde yine iki canlı bombalarla şuana kadar 97 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 246 vatandaşımız yaralanmıştır. Bu terör eyleminin yanı sıra PKK’nın yaptığı terör eylemleri de ülkemizin güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerimiz, Mehmetçiğimiz, polisimiz ve vatandaşımızın canına kıymıştır. Bu terör eylemlerini yapan grupların yanı sıra başta dış güçler açıkça destek vermektedir. Terör gruplarına silah yardımı yapılmakta her türlü lojistik destek vermekte olup biran önce kesin ve katı önlemler alınması ve ülkemizde terör belasının hortlatmaya kalkanlara da ağır cezaların verilmesini istiyoruz.

Ülkemizi kan gölüne çevirmeye kalkan her türlü terörü ve onları destekleyen emperyalist güçleri ve işbirlikçilerini şiddetle lanetliyor ve kınıyoruz. Ayrıca şunu iyi bilmeliler ki vatanımızı bölmeye, çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya, doğusuyla, batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Hain terör sonucu hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı dileriz. Aziz ruhları şad olsun… Ayrıca yaralı vatandaşlarımıza ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz… Saygılarımızla… “

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -