Pazar, Aralık 10, 2023
Ana Sayfa Haber Şehit Aileleri'nden 10 Nisan Polis Günü kutlaması

Şehit Aileleri’nden 10 Nisan Polis Günü kutlaması

EGMLOGOİzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice İşbilen, 10 Nisan Polis Günü ve Türk Polis Teşkilatının 171. yılı nedeniyle İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bir kutlama mesajı gönderdi. İşbilen mesajında şöyle dedi:

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 171. yılını bu duygular içinde kutlarken , görevini ifa ederken Şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve minnet Gazilerimizi şükranla anıyor, Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyorum.”

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -