Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana Sayfa Haber Şehit yakınlarından hükümete tepki

Şehit yakınlarından hükümete tepki

Ankara gündemini meşgul eden şehitlik ve gazilikle ilgili hükümetin çalışması şehit ailelerinin tepkisini çekmeye devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in “sivil şehitlik” düzenlemesine yakınlarını terörle mücadelede kurban verenlerin yakınlarından sert eleştiriler geliyor.

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği, hükümetin şehit ve gazi yakınları için hazırladığı düzenlemeye tepki gösterdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’nin “sivil şehit” açıklamasına tepki gösteren Dernek Başkanı Yavuz Alphan, Bakan’ı istifaya davet etti.

Bakan Şahin’in açıklamalarını “talihsizlik” olarak yorumlayan ve kamu oyundan özür dilemesini isteyen İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, “Vatan için devlet için canın seve seve feda edenlerin ruhları, kemikleri sızlıyor… Bakanı, şehit ailerinden özür dilemeye davet ediyoruz” dedi. Şehit yakını Necati Şakar da “sivil şehitlik” diye bir kavramın dinde de yeri olmadığına dikkati çekti.
[28/03/2012]

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -