Pazar, Aralık 3, 2023
Ana Sayfa Haber Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü

Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümü nedeniyle şehitlerin ruhuna ithaf edilmek üzere Kuran ve Mevlid-i Şerif okutuldu. İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlik 18 Mart 2016 Cuma günü, Hisar Camisi’nde gerçekleştirildi.

İzmir’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. 16 Mart 2016 Çarşamba günü İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’i makamında ziyaret etti.

17 Mart 2016 Salı günü Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığınca Konak Orduevi’nde şehit ailelerine öğle yemeği verildi. Maltepe Askeri Lisesi öğrencileri Sabancı Kültür Merkezi’nde “Çaanakkale Çanakkale” adlı tiyatro gösterisini sahneledi. Hava Teknik Okullar Komutanlığı öğrencileri Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde “Cumhuriyete Giden Yol Gelibolu 1915” adlı oratoryoyu seslendirdi.

18 Mart 2015 Cuma günü saat 10.00’da Kadifekale Hava Şehitliği’nde çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenden sonra şehit mezarları ziyaret edilerek çiçek bırakıldı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nçe düzenlenen “18 Mart Çanakkale Şehitleri Masa Tenisi Karşılaşmaları” Atatürk Stadı Masa Tenisi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seramik Sanatçısı Uğur Çakı tarafından hazırlanan “Şimdi Tam Zamanı” konulu resim ve heykel sergisi Sabancı Kültür Merkezi’nda 20 Mart 2016 gününe kadar gezilebilecek. Sergilenen eserler, 28 Mart – 01 Nisan 2016 tarihleri arasında İzmir Ticaret Odası fuayesinde görülebilecek.

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -