Salı, Eylül 26, 2023
Ana Sayfa Haber Türk Bayrağı'na el kaldırmak ihanettir...

Türk Bayrağı’na el kaldırmak ihanettir…

Büyük Türk ulusu, aziz İzmirliler…

Dostluk ve barışın bayramı olan Nevruz Bayramı kutlamalarında, hiçbir değerden nasip almamış bir grup tarafından, şehit kanlarıyla bezenmiş ve bağımsızlığımızın sembolü olan al bayrağımıza yapılan çirkin saldırıya esef, ibret ve nefretle tanık olduk. Yazıklar olsun…

Bugün gelinen noktada, maalesef hepimizin izlediği gibi, ulusumuz sinsi oyunlarla tehlikeli bir çatışma ortamına çekilmeye çalışılmakta, hainler, kendi ülkemizde bayrağımızı yakabilme cüretini gösterebilmektedirler.

Türk ulusu, şanlı tarihinde doğulusu-batılısı, kuzeylisi-güneylisi ile iyi ve kötü her şeyi paylaşmıştır. Savaş meydanında vuruştuğu düşmanın bayrağına dahi saygı gösteren Büyük Atatürk’ün çocukları olarak, kendi bayrağına, bu toprağın ve bu ulusun ekmeğini yiyen kişilerce yapılan bu çirkin davranış ihanettir.

Çünkü bir ülkenin yurttaşı olarak, havasını soluyup, suyunu içip sonra da ulusun ortak kutsal değeri olan bayrağına el kaldırmak hıyanetten başka bir sözcükle ifade edilemez. Her türlü bölücü ve yıkıcı faaliyetlerle, Atatürk’ün önderliğinde kurulan cumhuriyetimizi yıkmak isteyenler, Türk halkının birlik ve beraberliği sayesinde bu amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Otuz beş bin insanımızın canına kıyanlar, bugün bayrağımızı yakma cüretini göstermişlerdir. Bu ortamın yaratılmasında sorumluluk taşıyan kim olursa olsun, Türk ulusu onları asla affetmeyecektir. Dost düşman, herkes şunu bilmelidir ki; Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, yurdumuzun, bayrağımızın ve çağdaş Atatürkçü değerlerin teminatı Türk ulusudur.

Ulusumuzun sabrını taşıranlara ve bunlara cesaret verenlere ulusça ihtarımız akıllarını başlarına toplamalarıdır. Türk milletinin sevgisi ve hoşgörüsü sonsuz, ancak sabrı sınırsız değildir. Bilinsin ki her Türk bir Atatürk’tür ve yüreği vatan ve millet sevgisiyle doludur. Biz İzmir halkı olarak başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu millet, bu bayrak ve bu vatan için can veren bütün aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor ve diyoruz ki; kanınızla kurup bize emanet ettiğiniz eserler ilelebet yaşayacak ve bağımsızlığımızın sembolü olan al bayrağımız daima göklerde dalgalanacaktır.

Yavuz ALPHAN
İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -