Pazar, Aralık 3, 2023
Ana Sayfa Haber Türk doktorlarının şehit aileleri duyalılığı

Türk doktorlarının şehit aileleri duyalılığı

2016-05-27-01İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şener ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Ve Travmatoloji Kliniği’nde görevli Operatör Doktor Cengiz Aldemir’in birlikte tasarladıkları ve el bileği kırıklarında kullanılan plağın geliri İzmir ve Antalya şehit aileleri derneklerine bağışlandı.
Türk Patent Enstitüsü tarafındanda tescillenen plağın satışından elde edilecek gelirden kanuni olarak buluş sahiplerine ödenmesi gereken tutarın tamamı İzmir 31. Noteri huzurunda imzalanan sözleşme ile Prof Dr. Muhittin Şener ve Op. Dr. Cengiz Aldemir tarafından şehit ailelerine bağışlanmış oldu.
Bağış protokolü imza töreninde Şehit Aileleri Derneği yetkilileri, buluşu gerçekleştiren hekimler ve üretici Hipokrat firması yetkilileri hazır bulundu. Törende konuşan firma yetkilisi, Türkiye sağlik sektöründe özellikle ortopedik ameliyatlarda kullanılan implantların uluslararası kalite standartlarında tasarlanarak üretilebildiğini ve bunun ülke ekonomisi için önemli bir kazanç olduğunu belirtt. Buluşu gerçekleştiren Prof Dr. Muhittim Şener ve Op. Dr. Cengiz Aldemir, “Vatan olarak bildiğimiz bu topraklar için bir an tereddüt etmeden canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizin ailelerine bir miktar da olsa katkıda bulunmaktan çok mutluyuz” dedi.
Hatice İşbilen (İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı) ve Dr. Cengiz Nizam (Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı)

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -