Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana Sayfa Haber Vali Toprak ile iftar yemeğinde bir araya geldik

Vali Toprak ile iftar yemeğinde bir araya geldik

İzmir Valiliği Ramazan ayı münasebetiyle Balçova Kaya Termal Otel’de şehit aileleri ve gazilerimize iftar yemeği verdi. İftar programına yaklaşık olarak bin kişi katıldı.

İftar programına İzmir Valisi Mustafa Toprak ve eşi Av. Selime Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve eşi Merih Mendi, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Çetin, İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Vali Yardımcıları Mustafa Harputlu ve Adem Karahasanoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Adalet Komisyon Başkanı İbrahim Korkmaz, Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Celal Kocabaş, Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Kurmay Albay İbrahim Aydın, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gazilerimiz ile çok sayıda davetli ve basın mensupları katıldı.

İzmir Valisi Mustafa Toprak ve eşi Av. Selime Toprak davetlileri kapıda karşıladı ve tek tek davetlilerin masalarını ziyaret ederek sohbet etti. Gördükleri ilgiden çok memnun olan davetliler İzmir Valisi Mustafa Toprak ve eşi Av. Selime Toprak’a teşekkürlerini ilettiler.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program iftar duasıyla devam etti. İftar programı boyunca konuklara tasavvuf musikinin seçkin eserleri dinletildi.

İftar programında konuşan Vali Toprak, “Valilik olarak düzenlediğimiz bu iftar yemeğinde bizimle birlikte olmanızdan dolayı teşrif eden sizlere İzmir Valisi olarak şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Önemli bir ayda bulunuyoruz, rahmetin, güzelliklerin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, hoşgörünün, birbirimizi daha fazla sevebilmenin, birbirimizi anlayabilmenin daha yoğunlaştığı, daha bereketlendirdiği ve birbirimize olan yaklaşımların daha olumlu bir hale geldiği bir ayda bulunuyoruz. Onun için bu güzel ay ile birlikte istedik ki sizlerle birlikte bu akşam iftar vaktinde bulunalım ve sıklıkla yerine getiremediğimiz bu içten gelen görevimizi de sizlere karşı yerine getirebilelim. Onun için hakikaten sizlerle birlikte bugün burada bir arada bulunmak bizim için ayrı bir değer diye düşünüyorum.

Şüphesiz ki bizler hem şehitlerimizi, hem şehit yakınlarımızı, hem gazilerimizi, hem gazi yakınlarımızı, devletimizin tüm gayretiyle bakışıyla güzelliğiyle bir arada hoşluk içerisinde yaşatmak ve eğer sorunlarınız sıkıntılarınız var ise onları hep birlikte devletimizin tüm katmanlarıyla birlikte çözmek bizim en doğal ve en yapılması gereken, mutlak görevlerimiz. O acıları elbette hiçbir şekilde aklımızdan çıkarmamız mümkün olmuyor. Sizler eşinizi, çocuklarınızı, torunlarınızı, bir yakınınızı ve gazilerimiz, sizler o uzuvlarınızı kaybettiniz. İçtenlikle sizler o acı ve hissiyatı içlerinizde yaşıyorsunuz ama devlet olarak, devletin kurumları olarak bizlere düşen, sizleri o acılardan biraz arındırabilmek, mümkün olduğu kadar sizlerin sorunlarını ortadan kaldırarak sizlere bir katkı sağlayabilmektir ve bunu da şüphesiz ki devletimizin bir güzel bakışı olarak yetine getirebilmektir.

O manada burada Askeriyemiz olsun, Emniyetimiz olsun, Jandarmamız olsun, Büyükşehir Belediyemiz olsun, Belediyelerimiz olsun, tüm katmanlarımız, kurumlarımız, müdürlüklerimiz ile hep birlikte gerek şehit yakınlarımıza, gerekse gazilerimize olan bu güzel bakışı içtenlikle yerine getirmeye çalışıyoruz. Eksikliklerimiz olabilir ama onları da zaman içerisinde gidermeye hep birlikte çalışıyoruz. Tabii ki sizler evlatlarınızı, canlarınızı kaybettiniz. Ya da gazilerimiz olarak vücutlarınızın bir uzvunu o çatışmalarda, sıkıntılı anlarda kaybettiniz ve ona rağmen dimdik ayakta durarak bu vatan için feda olsun dediniz. Evet, bu vatan için her şeyin feda olması gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurtuluştan kuruluşa getiren büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm şehitlerimize, gazilerimize bir kez daha bu cennet vatanda, iyi bir şekilde, huzur içerisinde yaşadığımız için minnetlerimizi, şükranlarımızı bir kez daha ifade ediyor, herkesi rahmetle ve minnetle bir kez daha anmak istiyoruz. Ve diyoruz ki o güzel vatan içerisinde Allah hiçbir zaman birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Sevgiyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı hiçbir zaman gönlümüzden, yüreğimizden çıkarmasın ve geçmişten aldığımız bu güzellikleri geleceğe, gelecekteki evlatlarımıza da iyi bir şekilde, sorumluluk içerisinde aktaracak şekilde o mesuliyeti hep birlikte taşıyalım. Ve siz şehit yakınlarımıza bir kez daha katıldığınız için teşekkür ediyorum. Gazilerimize, gazi yakınlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bir kez daha acılarınızı paylaşıyorum ve hepinize katıldığınız için en derin sevgilerimizi, şükranlarımızı, saygılarımızı buradan sunmak istiyor, teşekkür ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun ve ayrıca da yaklaşmakta olan ramazan bayramınızı da şimdiden güzellikler içerisinde, sağlık, sıhhat, afiyet içerisinde geçirmenizi diliyorum.

Bu güzelliklerin yaşanmasında devletimizin her bir kurumunun olduğu gibi, yerel yönetimlerimizin olduğu gibi bizlerin çalışmalarında katkı sağlayan, yol gösteren, üyeleriyle bizim aramızda irtibatı, köprüyü kuran tüm şehit ve gazi derneklerimize, dernek başkanlarımıza, üyelerine ve yönetim kurullarına da ayrıca teşekkür etmek istediğimi ifade ediyorum. Çünkü sizlerle bizler arasında ki köprüyü de onlar kuruyorlar. Derneklerimiz aracılığıyla, vakıflarımız aracılığıyla da sizlerin meramlarını bize ulaştırıyorlar. Bir kez daha kendilerine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. “dedi.

Şehit aileleri ve gazi dernekleri adına başkanlar Sabahattin Külah ve Hatice İşbilen tarafından İzmir Valisi Mustafa Toprak’a çiçek verildi. İftar programı sonrası da İzmir Valisi Mustafa Toprak ve eşi Av. Selime Toprak davetlileri tek tek uğurladı.

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -