Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana Sayfa Haber Yüreğine, bileğine sağlık Mehmet'im...

Yüreğine, bileğine sağlık Mehmet’im…

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Iraktaki bölücü terör örgütü yuvalarına yönelik kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin düzenlediği ve sekiz gün devam eden Güneş Operasyonu’nu gururla izledik. Mehmetçik, coğrafi koşulların güçlüğüne ve çetin kış şartlarına aldırmadan bu harekâtı mümkün olan en kısa sürede, en az kayıpla ve bölücü terör örgütüne en ağır kayıpları verdirerek görevini yerine getirmenin gururu ile yurdumuza döndü.

Ancak ne olduysa ondan sonra oldu. Yurt içinde kimileri strateji uzmanı, kimileri siyasetçi, kimileri haberci kimliği ile Güneş Operasyonu’nu (ki böyle bir operasyonu bu şartlarda gerçekleştirecek bir başka ordu yoktur dünya üzerinde, Türk Ordusu’ndan başka) sağından solundan eleştirmeye başladılar. Eleştiriler bazen kahraman Türk Ordusu’nu görevini ifa etmemekle itham edecek boyutlara ulaştı ve saygı sınırlarını zorladı. Kimileri bu durumu oya tevil etmek, kimileri ranta dönüştürmek, kimileride siyasi ikbal kaygısı içinde yaptılar.

Ancak unutulan ve göz ardı edilen bir gerçek vardı ki; kahraman Türk Ordusu, Türk Milleti’nin bağrından çıkan ve kalbi vatan sevgisiyle atan Türk gençlerinden müteşekkildi. Gerekirse vatan için neler yapabileceğini, neleri feda edebileceğini tarih boyunca kanıtlamıştı.

Böyle güzide bir orduyu şu veya bu sebeple kavganın içine çekmeye çalışmak tartışmaya ve eleştiriye açmak bu vatana yapılabilecek en büyük kötülüktür.

İçimizde gerek Cumhuriyet’in temel nitelikleri, gerekse vatanımızın milletimizle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmaya çalışan bunca hain varken bölücü örgütün ekmeğine yağ sürecek provokasyonlarına gelmemek vatanını ve milletini seven her Türk vatandaşının temel görevi olmalıdır.

Biz, İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği ve İzmirli Şehit Aileleri olarak bu harekâtı gerçekleştiren kahraman ordumuzun erinden en üst rütbeli subayına kadar hepsini ayakta alkışlıyor, hepsine sevgi ve saygılarımızı arz ediyoruz.

Yüreğine ve bileğine sağlık Mehmet’im…
Ruhlarınız şad, makamlarınız cennet olsun aziz şehitlerim…

İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Adına
Nurettin Yeşilbağ
Yönetim Kurulu Başkanı

İLİŞKİLİ HABERLER

GÜNCEL HABERLER

- Advertisment -